PEKER TEKSTİL

Peker Tekstil kuruluşu 1960’a uzanan ve tekstil ham maddeleri üretimi ve ticareti yapan bir aile şirketidir. İstanbul’da kurulduğu günden bu yana Türkiye Tekstil sektöründe müşteri memnuniyeti, zamanında hizmet ve esneklik konusunda haklı bir isim sahibi olmuştur. Geçen 60 yıl boyunca şirket daima istikrarlı bir şekilde büyümüştür. Peker Tekstil şu anda dünyanın en büyük 250 Tekstil Ticaret şirketinden birisidir.

Bugün Peker Tekstil Polyester Tekstüre iplik, Polyester Düz iplik, Polyester POY, %100 viskon iplik, %100 polyester kesik elyaf, polyester karışımlı ve viskon karışımlı ipliklerin üretimi ve ticareti konusunda farklı ülke ve şehirlere yayılan satış ve pazarlama ağıyla uzmanlaşmıştır. Satılan iplikler ve elyaflar örme ve dokuma giyimlik kumaş, döşeme ve kadife kumaşı, ev tekstili, dar dokuma, iplik üretimi ve non-woven sektörlerinde kullanıldığı için çok geniş bir yelpazede Peker Tekstil hizmet vermektedir. Peker Tekstil’in genel merkezi İstanbul olmakla birlikte, Bursa, Çin, Hindistan, Vietnam ve başka ülkelerde de ofis ve depoları bulunmakta ve bununla birlikte müşterisini bir iş ortağı olarak gören anlayışıyla yurt içinde ve yurt dışında her zaman müşterisiyle birebir temas halindedir. Yıllık 60.000 tona yaklaşan satış operasyonu başta Türkiye olmak üzere, Avrupa, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Güney Amerika ve ABD’yi kapsamaktadır.

Peker Tekstil bugün Türkiye’nin en büyük ve dünyanın sayılı Polyester iplik ve elyaf üreticilerinden biri olan Sasa Polyester ile güç birliği yapmıştır ve üretilen ipliklerin tüm satış organizasyonunu Peker Tekstil yapmaktadır.